Přijatá zpráva - vysvětlení, doplnění, změna dokumentace

Zadávací řízení Znalecké posouzení posudků na ocenění majetku
Odesílatel Pavel Holas
Organizace odesílatele Česká republika – Energetický regulační úřad [IČO: 70894451]
Příjemce Všichni (včetně veřejnosti)
Datum 31.10.2014 16:22:19
Předmět Dodatečné informace č. 1

Tímto poskytuje zadavatel dodavatelům ve věci veřejné zakázky s názvem "Znalecké posouzení posudků na ocenění majetku" dodatečné informace k zadávacím podmínkám.

Dodatečné informace jsou poskytovány na základě žádosti dodavatele.

Dodatečné informace poskytnuté zadavatelem na základě žádosti dodavatele jsou uvedeny v následujícím číslovaném přehledu, přičemž jednotlivé dotazy jsou řazeny chronologicky tak, jak byly zadavateli doručeny.

Dotaz 1.
Nas predpoklad je, ze znalecke posudky boli znaleckymi organizaciami pripravene aplikovanim majetkovej metody. V tomto pripade je obycajne sucastou ocenenia niekolko vstupnych velicin technickeho charakteru ako napriklad urcenie zivotnosti majetku, ocenenie majetku posudzovanim technickych parametrov, moralne opotrebenie, benchmark technickych parametrov atd. Tieto vstupne veliciny moze odborne posudit iba odbornik z prislisneho technickeho odvetvia. Preto otazka na Vas je ci ocakvate, ze uchadzaci budu subkontrahovat cloveka s technickymi znalostami (moze zahrnat velky pocet specialistov) alebo pozadujete zo strany uchadzacov zhodnotenie primeranosti danych vstupov technickeho charakteru - tzv. "Reasonability check” / “consistency check". Tato otazka je spojena tiez s nasimi ocakavanymi nakladmi na prevedenie danej zakazky v pripade spoluprace s technickym odbornikom.
Odpověď 1.
Zadavatel očekává znalecké posouzení správnosti a komplexnosti zvolené metodiky a závěrů vyjmenovaných posudků – dodavatel musí sám posoudit a vyhodnotit, kde je nezbytné vyzvat ke spolupráci např. technického experta. To, jakým způsobem dodavatel zajistí požadovaný výstup, nemůže zadavatel ovlivňovat, subkontraktor není vyloučen. Tento však musí splňovat všechny podmínky stanovené zadavatelem ve Výzvě k podání nabídky.


Dotaz 2.
Specifikacie zadania v nejednom bode vyzaduju posudzovat kvalitu uctovnej a technickej dokumentacie. Prosim mate tym na mysli, ze nasou ulohou bude kontrolovat konkretnu dokumentaciu u jednotlivych distributorov alebo bude nasou ulohou hodnotit stav dokumentacie na zaklade popisu uvedeneho priamo v znaleckom posudku?
Odpověď 2.
Úkolem je zhodnotit správnost a komplexnost zvolené metodiky – součástí takového posouzení musí být i posouzení stavu dokumentace, na základě které se přecenění provedlo. Posudky budou dodavateli předány od zadavatele. Dále očekáváme vyhodnocení a návrh nové metodiky.


Dotaz 3.
Viete nam prosim potvrdit, ze budeme mat pristup priamo k znaleckym organizaciam, ktore dane znalecke posudky vypracovali.
Odpověď 3.
Zadavatel nemůže garantovat spolupráci těchto společností při posuzování dokumentace externím zpracovatelem.


Dotaz 4.
Viete nam prosim potvrdit, ze budeme mat pristup k spolocnostiam ktorych majetok bol predmetom ocenenia?
Odpověď 4.
Zadavatel nemůže garantovat spolupráci těchto společností při posuzování dokumentace externím zpracovatelem.


Dotaz 5.
Ake formy podkladov mozeme ocakavat? Su podklady limitovane samotnym znaleckym posudkom (v PDF alebo papierova forma) alebo mozme ocakavat aj detailne prehlady / vypocty v digitalnej podobe (MS Excel)?
Odpověď 5.
Posudek + přílohy ve formátu pdf (přílohy tvoří seznamy majetku, účetní doklady-rozvaha, aktiva, pasiva, pohledávky, výnosy, přehledy majetku, přehledy věcných břemen, přehledy pozemků, výpisy z rejstříků apod.…..).

Dotaz 6.
Jednym z bodov zadania je Navrh metodiky na nove ocenenie majetku, ktore nasledne ERU prejedna s regulovanymi subjekty. Prosime o strucne objasnenie aky rozsah prac sa v tomto kontexte pozaduje: moze ist napr. o a) navrh vseobecnych principov ktore eliminuju rozdielnosti v pouzitych metodikach, a to vylucne na zaklade vysledkov analyzy znaleckych posudkov vramci projektu, alebo b) detailny navrh ocenovacich postupov s odvolanim na konkretne cenniky, rozpocty a pod. (tento pristup moze byt problematicky v pripade ak by sa mal pouzivat dlhodobo, nakolko referencne cenniky / benchmarky sa v case vyvijaju…).
Odpověď 6.
Očekáváme návrh nové metodiky na základě zjištění – dodavatel posoudí silné a slabé stránky posuzovaného přecenění, na tomto základě definuje dodavatel nejvhodnější postup pro budoucí přecenění, tak aby bylo využito silných stránek a byly eliminovány eventuální sporné postupy.